Sıkça Sorulan Sorular - ProfTürker
Sepet

Sıkça Sorulan Sorular

İhtiyacınız olan ürünleri şuan için sadece Trendyol, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor ve ProfTürker.com.tr üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Ödemenizi sitemiz üzerinden kredi kartınız ile online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme ile satın almak için instagram veya facebook sayfalarımızdan iletişime geçebilir ya da 0533 614 0802 nolu telefondan sipariş verebilirsiniz.

Kişisel veriler ile ilgili politikamıza bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünler siparişinizin onaylanması akabinde en geç 3 iş günü sonunda kargo firmasına iletilir ve bulunduğunuz bölgeye göre 1-3 gün içerisinde adresinize teslimi sağlanır.

Kolajen vücudumuzun temel proteinlerden birisidir. Cilt dokusunun yapı taşıdır. Cilt, eklem ve bağ dokulara esneklik ve sağlamlık kazandırmaktadır. Vücutta kolajen sentezi 20’li yaşlardan sonra azalmaktadır. Bu nedenle takviye edilmesi gerekmektedir.

Kolajen protein oldukça büyük bir moleküldür. Bu durum kolajenin vücutta yararlanılmasını kısıtlamaktadır. Bu nedenle kolajenin vücutta yararlanılmasını ve emilmesini arttırmak için daha küçük moleküllere dönüştürülmektedir. Bu işleme hidrolizasyon denmektedir. Dolayısıyla Hidrolize Kolajen Peptit düşük molekül ağırlığına sahip ancak vücutta daha kolay yararlanılabilir ürün anlamına gelmektedir.

Takviye olarak alınan kolajen vücutta ihtiyaç duyulan kolajen ve hyaluronik asit üretimini destekleyerek, cilt, saç, eklem ve kas sisteminin yenilenmesine yardımcı olur.

Vücudumuzda farklı tiplerde kolajen bulunmaktadır. Cildimizde ve dokularımızda en yaygın olarak Tip 1 ve Tip 3 kolajen bulunmaktadır. Bu nedenle hem Kolajen hem de Kolajen Plus ürünlerimizde en yoğun olarak bu tipler bulunmaktadır. Tip 2 kolajen ise genellikle eklemlerde bulunmaktadır. Bu nedenle Kolajen Plus ürünümüzde ayrıca Tip 2 kolajende bulunmaktadır.

Ürünlerimizde ülkemizde üretilen ve Helal belgeli sığır kolajeni kullanmaktayız.

Ürünlerimizde Tip 2 kolajen üretimi yapılmamaktadır. Bu nedenle ithal tavuk kıkırdağı kaynaklı ve helal belgeli tip 2 kolajen kullanmaktayız.

Uzmanlar kolajenin 3 ay süreyle düzenli kullanılmasını ve bunu takiben 3 ay ara verilmesini tavsiye etmektedir. Bu döngü yılda 2 kez tekrarlanmalıdır.

Kişiye göre değişmekle birlikte 4 ile 8 hafta arasında cilt, eklem ve bağ doku sağlığında hissedilir iyileşmeler görülmektedir.

ProfTürker Kolajen ve ProfTürker Kolajen Plus ürünlerimiz günün herhangi bir saatinde aç veya tok olarak tüketilebilmektedir.

ÜCRETSİZ GÖNDERİM

₺199 ve üzeri alışverişlerde.

14 GÜN İADE

Koşulsuz iade hakkı.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Aklınıza takılan bir soru olduğunda.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 bit SSL ile verileriniz korunur.